DALŠÍ RECENZE

 

Sephora 51 POWDER BRUSH

Maybelline Dream Matte Mousse

Paleta stínů MUA Undressed

Essence I LOVE STAGE

Sephora 51 POWDER BRUSH

Alverde GOJI OČNÍ SERUM

Estée Lauder KOREKTOR

Avon rtěnka CHAMPAGNE SHIMMER

Rimmel KOREKTORY

Štětec HAKURO H79

Houbička Beauty Blender

Saloos Rozmarýna květ. pl. voda

Depigmentační krém Unitone 4

Dekorativní kosmetika GOSH

Bonella Krém pro prevenci strií

Saloos Relax sprchový olej

Nobilis Tilia Bahenní maska

Dermacol Satin Make-Up Base

Štětec HAKURO h50s

Sébium Mat Fluid

Sébium Mat Fluid
Sébium Mat Fluid
Konzistence
Konzistence
Použití
Použití
Vyrobeno
Vyrobeno

Anketa

Patří Bioderma mezi vaše oblíbené značky?
Ano 42.99% (1269)
Ne 28.08% (829)

BIODERMA - Sébium Mat Fluid krém

15. listopadu v 12:33

Pro smíšenou pleť s mastnou T-zónou, vhodný i jako báze pod make-up

 

Tentokrát se zaměřím na matující pleťový krém pro smíšenou pleť, který se hodí i jako podklad pod make-up. Právě jsem jej dopoužívala, takže se k němu můžu vyjádřit.

 

V první řadě vkládám oficiální text a obrázek přípravku přímo ze stránek, odkud se dá krém objednat: www.bioderma.cz

 

 

Dodávám, že se dá fluid koupit také v lékárně. Pokud ho v té Vaší nemají, měli by být schopni ho pro Vás objednat. Tak jsem si jej pořídila já.

 

Vlastní zkušenost:

 

Delší dobu jsem hledala krém, který by mi pomohl zredukovat tvorbu mazu v mé T-zóně. O tom, že vůbec takové krémy existují, jsem se dozvěděla od kosmetičky. Nejsem si jistá, jestli se nějaké kvalitnější dají koupit v drogériích. Mě to zaujalo, protože mi už delší dobu vyhovuje používat jeden výrobek na konkrétní problém. To znamená, že pokud se mi mastí pouze T-zóna, budu používat matující krém jen tam. Produkty typu 3 v 1 ve mě vzbuzují pochybnosti. Důvodem k hledání takového krému bylo rychlé zmaštění pleti v mé T-zóně. Rychlým myslím cca 2 hodiny po nanesení make-upu. Často jsem si tudíž pleť během dne musela přepudrovávat. Na Sébium Mat Fluid jsem četla kladné recenze a cena nebyla extra vysoká, tak jsem jej chtěla také vyzkoušet. Je opravdu příjemný. Pleť zanechává hydratovanou, ale přitom matnou.

 

Konzistence a vůně:

 

Má spíše gelovou konzistenci. Rozhodně je nemastný. Má bílou barvu a rozetře se jakoby "do sucha". Pleť po něm zůstane matná, ale hydratovaná, určitě fluid nezanechává žádný pocit napnutí nebo něco podobného. Má příjemnou lehkou vůni.

 

Matný efekt:

 

Po ranní aplikaci a následném nanesení make-upu a zapudrování jsem svou tvář celý den pozorovala. Zmaštění nezabrání, ale určitě jej malinko oddálí. Jak už jsem psala výše, obvykle si musím pleť přepudrovat cca 2 hodiny po nanesení make-upu - hlavně tedy T-zónu - tantokrát to bylo později.

 

Stojí to opravdu za to?

 

Záleží na každém zvlášť, na co je kdo zvyklý. Kdo preferuje před make-upem nanesení krému a pak popř. báze, hlavně tedy pokud si celý proces bez krému nedokáže představit, určitě tenhle fluid uvítá, protože záhy sám / spíše tedy sama, zjistí, že po nanesení krému už není tak nutné nanášet ještě bázi. Určitě je také fajn  zjištění, že pleť skutečně zůstává déle matnější. V mém případě však už používání fluidu pokračovat nebude, protože mně osobně vyhovuje více nanášení podkladové báze kvůli sjednocenějšímu rozetření make-upu. Já osobně nemám zapotřebí používat obojí: krém i bázi, takže si nejspíš v dohledné době Sébium Mat pořizovat znovu nebudu.

 

Celkové hodnocení: 4/5

 

Máte vyzkoušeno? Podělte se o zkušenost..