DALŠÍ RECENZE

 

Sephora 51 POWDER BRUSH

Maybelline Dream Matte Mousse

Paleta stínů MUA Undressed

Essence I LOVE STAGE

Sephora 51 POWDER BRUSH

Alverde GOJI OČNÍ SERUM

Estée Lauder KOREKTOR

Avon rtěnka CHAMPAGNE SHIMMER

Rimmel KOREKTORY

Štětec HAKURO H79

Houbička Beauty Blender

Saloos Rozmarýna květ. pl. voda

Depigmentační krém Unitone 4

Dekorativní kosmetika GOSH

Bonella Krém pro prevenci strií

Saloos Relax sprchový olej

Nobilis Tilia Bahenní maska

Dermacol Satin Make-Up Base

Štětec HAKURO h50s

Krém Bioderma Sébium Mat Fluid

Anketa

Znáte E.L.F.?
Ano, jsem nadšená 43.42% (1086)
Ano, nic moc 28.67% (717)

E.L.F. - Eyes Lips Face - High Definition Powder

23. října v 21:49

HD sypký pudr

 

Značka E.L.F. v poslední době zaznamenává docela "boom". Určitě se dostala ke všem, kteří jsou ochotni jít pro svá líčidla dál než do běžných sítí drogerií. K těm patřím i já, a tak jsem se také nechala zlákat. Od "ELFu" jsem toho vyzkoušela už víc, High Definition Powder měl ale natolik hezké balení, že jsem ho před vhozením do odpadků zrovna i s pudrem nafotila a hned přináším své první dojmy a pocity...

 

 

Pro ty, kteří tuto značku neznají, ZDE jsou jejich oficiální české stránky, já jen dodávám, že jde o velmi levnou dekorativní kosmetiku, která má různé stupně kvality odlišené několika řadami. Nejnižší nabízí základní řada "ESSENTIALS", střední je minerální řada "MINERALS" a nejkvalitnější a zároveň nejdražší (i když ani tak není drahá) je profesionální řada "STUDIO".

 

Firma E.L.F. své nízké ceny vysvětluje tím, že jako prodejna funguje pouze internetově, a tudíž nemusí platit žádné nájmy v kamenných obchodech, prodavače, reklamu, atd. Více si o této značce můžete přečíst ZDE, jen dodávám, že sídlí v New Yorku.

 

 

Barva, vůně a konzistence

 

A už se dostávám k samotnému pudru.. Já jsem si vybrala barevným provedením "translucent", který je úplně bílý, tedy transparentní, připomíná kukuřičný škrob. E.L.F. však nabízí také "shimmer", podle názvu odhaduji, že bude asi mírně třpytivý, a "corrective yellow". Co se vůně týče, tak žádnou nemá, což je velkou výhodou pro ty, kterým "navoněná" kosmetika vadí. Konzistence je sypká, což je v případě pudru podle mě nejlepší, protože neobsahuje žádný tuk a nepřispívá tím k tak rychlému opětovnému zmaštění pokožky.

 

 

Obal a aplikátor

 

Pudr se nachází uvnitř velice elegantně vypadající černé krabičky (narozdíl od sypkého pudru od Dermacolu, který působí dost lacině, což ale samozřejmě neubírá na kvalitě produktu). Po odšroubování horního víčka na nás vykoukne bílá dírkovaná vrstva, skrze kterou se pudr "vytřepe" ven. Aplikátorem tentokrát není štětec ani houbička, ale měkoučka bílá labutěnka, která se dá navléct na prst díky černé pásce s logem E.L.F.

 

 

Moje zkušenost

 

Přiznám se, že jsem od pudru mnoho neočekávala. Zlákala mě cena (a také asi ta krabička.. :-). Líbí se mi, že pudr nemá žádnou barvu. Zmatní průměrně - tedy matující efekt je průměrný. Co se týče HD krytí, tak extra krycí mi rozhodně nepřijde. Už dlouho používám sypký pudr od Dermacolu a chtěla jsem vyzkoušet jinou značku. Znovu ho už kupovat asi nebudu, "Dermacolácký" mi přijde lepší, ale úplně špatný určitě není, za vyzkoušení to rozhodně stojí.

 

 

Obsah a Cena

 

Obalová krabička je poměrně velká na to, že je uvnitř jen 8 g pudru (Dermacol - 13,5 g). Cena tomu odpovídá: 161,- (Dermacol 229,-).

 

Moje hodnocení: 3/5

 

High Definition

 

A už se dostáváme k pojmu "High Definition - HD". Mnozí jste se s HD kosmetikou už určitě setkali, nebo o tom aspoň četli. Pro ty, kteří to slyší poprvé a dumají, co to může znamenat, se to pokusím stručně vysvětlit:

 

HD technologie znamená obraz s vysokým rozlišením. Z toho vyplývá, že je důležitá především pro lidi pracující v televizi, kteří jsou snímání kamerami a často zabírání i hodně zblízka. Je pro ně tedy důležité, aby vypadali co nejpřirozeněji a také samozřejmě co nejlépe. Proto byla vyvinuta HD dekorativní kosmetika, což jsou velmi jemná líčidla, která se nanáší v tenkých vrstvách, mají však velkou krycí schopnost, takže silně maskují nerovnosti pleti, zároveň však zanechávají přirozený a dokonalý vzhled

 

Hlavním rozdílem je rozptýlení světla. Kosmetické produkty obsahují světlo odrážející částice, které vytváří dojem výrazně hezčí pleti. Díky rozptýlenému světlu vzniká dokonalý povrch, který kryje všechny nedokonalosti. HD produkty často obsahují slídu, silikon, krystal nebo křemen. Tyto částice na pleti nepatrným způsobem rozptylují světlo. Make upy bývají bez přídavku oleje a často se do nich přidávají matující látky. Také bývají hydratační, aby se zabránilo usazování do vrásčitých oblastí hlavně u suché pleti. Minerální pigmenty zase brání ucpávání pórů. HD produkty se nanaší stejným způsobem, jako kterákoliv jiná dekorativní kosmetika. Velmi nevhodné jsou při focení s bleskem. Na tváři vznikají bílé skvrny, které pak krásky na fotografiích spíše hyzdí..

Máte vyzkoušeno? Podělte se o zkušenost