DALŠÍ RECENZE

 

Sephora 51 POWDER BRUSH

Maybelline Dream Matte Mousse

Paleta stínů MUA Undressed

Sephora 51 POWDER BRUSH

Alverde GOJI OČNÍ SERUM

Estée Lauder KOREKTOR

Avon rtěnka CHAMPAGNE SHIMMER

Rimmel KOREKTORY

Štětec HAKURO H79

Houbička Beauty Blender

Saloos Rozmarýna květ. pl. voda

Depigmentační krém Unitone 4

Dekorativní kosmetika GOSH

Bonella Krém pro prevenci strií

Saloos Relax sprchový olej

Nobilis Tilia Bahenní maska

Dermacol Satin Make-Up Base

Štětec HAKURO h50s

Krém Bioderma Sébium Mat Fluid

Anketa

Co říkáte na značku Essence?

ESSENCE - I Love Stage

17. srpna v 21:35

Báze pod oční stíny

 

Představuji také něco z hodně levné drogérkové dekorativní kosmetiky. Jde o značku Essence, a to "I Love Stage" - bázi pod oční stíny. Četla jsem chválu i nechválu, do drogérky chodím pořád, je to za pár kaček, tak jsem se taky nechala zlákat... :-)

 

Přiznám se, že jsem si od této značky pořídila už několik věcí. Mám pár stínů, rtěnku, štětečky, tužku na obočí a tuhle bázi. Stíny moc nic nevydrží, i když alespoň pigmentace je dobrá, rtěnka má krásný odstín a hezky voní, ale je "slízaná" opravdu rychle, štětce mi přijdou za ty peníze fajn, ale co musím opravdu pochválit je právě tužka na obočí a tahle báze.

 

 

Co je to?

 

Pro ty, kteří se s bází ještě nikdy nesetkali, nebo setkali ale pořád neví o co jde, je to hustší krémový přípravek (může být i řidší - záleží na značce), který se nanáší na celá horní oční víčka (nebo také pouze na pohyblivou část horního víčka končící pod tzv. očnicovým obloukem - záleží na každém). Někdo jej nanáší i pod spodní řasy, kde se buď pomocí bříšek prstů nebo štětcem zapracuje do pleti tak, aby byl hezky vstřebaný a šel minimálně vidět.

 

K čemu báze slouží?

 

Báze pod oční stíny je úžasná věc a dokonce si myslím, že nemusí být nejdražší. Připraví pleť v očním okolí na aplikaci stínů, u kterých je pak jednak možné dosáhnout o dost sytějšího zabarvení, hlavně ale může výrazně prodlužit oční nalíčení.

 

 

Odstín, konzistence a vůně

 

Barva je tělová, řekla bych ani světlá ani tmavá. Působí dojmem make-upu. Konzistence je lehká jakoby s obsahem pudru - tedy zmatňuje. Trpím na pigmentové skvrny, které mám i na horních víčkách, báze je i mírně krycí, což mi z tohoho důvodu velmi vyhovuje. Vůně je taková nijaká, podle mě nevoní, ale ani nezapáchá.

 

Obal a aplikátor

 

Lahvička s aplikátorem jsou stejné jako např. lesk na rty, tedy ponorná tyčinka vycházející z rukojeti, zakoncená sešikmenou houbičkou. Řekla bych, že je i dost dlouhá, díky čemuž se mi podařilo produkt vydolovat i ze dna, což u spousty podobných kosmetických "zkrášlovadel" nejde.

 

 

Moje zkušenost

 

Zatím jsem vyzkoušela dvě značky a jsem spokojená. Bázi nanáším každý den, před aplikací očních stínů však ještě celé víčko přepudrovávám transparentním sypkým pudrem. Moje nalíčení vydrží i v parných letních dnech až do večera.

 

Kde pořídit

Bázi seženete v každé drogerii, kde se prodává značka Essence. Určitě ji mají v Rossmannu a DM.

 

Cena a obsah

Balení obsahuje 4 ml produktu, pro aplikaci však stačí opravdu malinko, takže vydrží dost dlouho. Cena se pohybuje okolo 60,- Kč.

 

Hodnocení

Jsem opravdu spokojená, dokonce uvažuji o znovu-pořízení. Chápu, že báze nebude vyhovovat každému. Mám spadlá víčka, která se docela mastí a báze mi prodlouží trvanlivost i levnějších stínů. Za tu cenu naprosto předčila očekávání. Hodnotím 5/5.

Máte vyzkoušeno? Spokojenost nebo ne?