DALŠÍ RECENZE

 

Sephora 51 POWDER BRUSH

Maybelline Dream Matte Mousse

Paleta stínů MUA Undressed

Essence I LOVE STAGE

Sephora 51 POWDER BRUSH

Alverde GOJI OČNÍ SERUM

Estée Lauder KOREKTOR

Avon rtěnka CHAMPAGNE SHIMMER

Rimmel KOREKTORY

Štětec HAKURO H79

Houbička Beauty Blender

Saloos Rozmarýna květ. pl. voda

Dekorativní kosmetika GOSH

Bonella Krém pro prevenci strií

Saloos Relax sprchový olej

Nobilis Tilia Bahenní maska

Dermacol Satin Make-Up Base

Štětec HAKURO h50s

Krém Bioderma Sébium Mat Fluid

Info na obalu

Info
Info

Anketa

Věříte v účinek depigmentačních krémů?
Ano, pomohly mi 58.33% (1334)

ISISPHARMA - UNITONE 4 ALFA ARBUTIN

5. února v 21:33

Bělící krém na pigmentové skvrny

 

Dnes jsem dělala pořádek v mé kosmetické krabici s prázdnými a málo používanými produkty a našla tam krabičku od tohoto depigmentačního krému:

 

 

Prázdné produkty.. Nevím, jak kdo, ale já osobně, když mám k nějaké kosmetice vztah, dlouho se nejsem schopná zbavit prázdného obalu. V případě UNITONE jsem se kupodivu zbavila vypotřebované tuby, ale z nějakého důvodu jsem si nechala krabičku. Tu jsem se rozhodla také konečně hodit do odpadků, předtím se ale s Vámi podělím o mou zkušenost s tímto přípravkem.

 

Pigmentové skvrny

 

Na úvod bych asi měla popsat pigmentové skvrny. Ne každý s nimi má zkušenost (ti šťastnější), a proto možná někteří nebudou ani vědět o co jde.. Jsou to hnědé fleky různé velikosti a intenzity, které se můžou vyskytovat kdekoliv na těle včetně obličeje. Já osobně je mám na tvářích a nad horním rtem. Musím na rovinu říct, že jde docela o velkou nepříjemnost. Skvrny totiž působí, jako když jste od něčeho umazaní..

 

Příčiny vzniku jsou různé. Pokud jsem neměla skvrny pečlivě zamaskované make-upem, okolí reagovalo lehce vyšokovaně. To mě donutilo navštívit kožní lékařku. Ta mě nějdřív vyzpovídala a pak posílala na různá vyšetření. Nikde se nic nenašlo, tudíž přicházelo v úvahu jediné možné vysvětlení, a to následky dlouhodobě užívané antikoncepce. Jedinou pomocí jsou zde kosmetické přípravky či odborné kožní zákroky. Tzv. hyperpigmentace je však bohužel většinou doživotní úděl, a tudíž ikdyž se podaří skvrny zesvětlit či odstranit, není nikdy jisté, že se nevrátí. Samozřejmě hraje roli také prevence v podobě úplného vyhýbání se sluníčku a aplikace přípravků s vysokým ochranným faktorem.

 

Já osobně jsem odmítla chodit celou sezonu s kloboukem na hlavě a pro jistotu se pohybovat vždy jen ve stínu a raději jsem pokračovala v maskování skvrn make-upem. Je fakt, že je to v létě malinko nepříjemné - s potem stéká také make-up, a tak jsem se rozhodla zkusit skvrny alespoň o stupínek zesvětlit. Kožní mi dala seznam depigmentačních krémů různě vysokých cen. Už ani nevím, proč jsem se rozhodla pro UNITONE.. Každopádně je lepší "bělit" přes zimu, kdy není tak prudké sluníčko. Moc jsem tomu nevěřila, ale k mému překvapení skvrny zesvětlaly dokonce o několik stupňů. Přestože nezmizely úplně, byla jsem dost spokojená, takže tento krém můžu určitě všem doporučit. Samozřejmě záleží na typu pleti a hlavně intenzitě a rozsahu skvrn. Za zkoušku to ale určitě stojí!

 

 

Já osobně jsem vyzkoušela jen tento depigmentační krém. Možná kdybych v aplikaci pokračovala, skvrny by byly ještě světlejší. Nikdy jsem s pletí neměla žádné problémy a tudíž jsem vlastně ani nemusela používat make-up. Kvůli skvrnám jsem si na něj ale tak zvykla, že už jsem stejně nebyla schopná vyjít ven bez něj. Navíc jsem se pak v kosmetickém kurzu dozvěděla, že je make-up nejlepší ochranou pleti, tak jsem dál "nebělila", ale každý den nanesla alespoň tenkou vrstvu make-upu. Věřím, že právě díky tomu mi skvrny už znovu neztmavly a zůstaly stejné intenzity, jako po bělení. S make-upem si navíc v létě normálně užívám sluníčko.. :-)

 

Informace na krabičce:

 

Aplikace:

1x denně - večer po dobu 6 - 12 týdnů, nutno ráno aplikovat přípravek s vysokým ochranným faktorem. Účinky se dostaví po 3 - 4 týdnech. Pro dosažení co nejlepších výsledků se doporučuje pokračovat v ošetřování po dobu  několika měsíců.

 

Obsah: 30 ml

 

Cena: cca 400,-

 

Celkové hodnocení: 4/5

Pomohl Vám na pigmentové skvrny tento nebo jiný přípravek?