DALŠÍ RECENZE

 

The Body Shop Shimmer Cubes 07

Dermacol Eye Shadow Base

Maybelline Eyestudio Gel Liner

Zoeva Detail Liner 312

Astor Skin Match Make Up

Real Techniques Štětec

Bourjois Oční stíny

E.L.F High Definition Powder

Maybelline Dream Matte Mousse

Paleta stínů MUA Undressed

Essence I LOVE STAGE

Sephora 51 POWDER BRUSH

Alverde GOJI OČNÍ SERUM

Estée Lauder KOREKTOR

Avon rtěnka CHAMPAGNE SHIMMER

Rimmel KOREKTORY

Štětec HAKURO H79

Houbička Beauty Blender

Saloos Rozmarýna květ. pl. voda

Depigmentační krém Unitone 4

Dekorativní kosmetika GOSH

Bonella Krém pro prevenci strií

Saloos Relax sprchový olej

Nobilis Tilia Bahenní maska

Dermacol Satin Make-Up Base

Štětec HAKURO h50s

Krém Bioderma Sébium Mat Fluid

Anketa

Máte vyzkoušeno?

NATUR CUP Menstruační kalíšek

3. října v 19:00

Trošku mimo líčení a péči o pleť :)

 

Už delší dobu se chci podělit o tento úžasný vynález:

 

 

Nikdy se mi nepodařilo vytvořit si oblibu v používání menstruačních tamponů, ačkoliv mi oproti klasickým vložkám přišly plné výhod. Roli sehrál i strach ze syndromu toxického šoku. Tampony jsem vždy ještě jistila malou "slipovkou", takže ve finále mi to přišlo jedno - vložka jak vložka - zvykla jsem si tedy nosit jen tu "velkou". Tampony jsem později brávala už jen do bazénu..

 

Asi všechny se shodneme, že i když máme v noci velkou a dlouhou vložku, stejně se občas budíme obavami z protečení. Ani mimo domov nás tyto myšlenky neopouštějí. Postupem času jsem se začala více zajímat o chemii všude okolo nás a dostala se až k informacím ohledně látek obsažených jak v menstruačních vložkách, tak samozřejmě také ve zmíněných tamponech a docela mě překvapilo, co obsahuje i takový toaletní papír!!!

 

O to příjemnější pro mě bylo setkání s menstruačním kalíškem. Okamžitě jsem se s ním chtěla "seznámit".. :) Trochu mě překvpila cena, ale jakmile jsem si spočítala rychlost navrácení investice, rovnou jsem šla objednávat. Na stránkách www.biooo.cz jsem nalezla také látkové menstruační vložky, které mě zaujaly dost podobně jako kalíšek, tak jsem je také přidala do objednávky.

 

 

O co tedy jde?

 

V podstatě je to takový silikonový tamponek.. :) Abych to popsala, je to mistička ve tvaru kalíšku. V horní části nejširší a také se zpevněným okrajem, který napomáhá minimalizovat únik menstruační krve. Vevnitř je odměrka a spodní nejúžší část většinou má ještě stopku na uchopení při odstraňování kalíšku.

 

Značka a výběr velikosti

 

Já jsem si koupila kalíšek pro ženy po císařském řezu od značky Natur Cup, který se vyrábí ve Španělsku - www.naturcup.com.

 

Použití

 

První cca dvě menstruace jsem se učila, ale docela záhy jsem na to přišla. Kalíšek se před prvním použitím vždy vyváří 3 - 5 minut ve vřící vodě. Aplikace se provádí buď na wc nebo (pro mě nej) ve sprše. Prohlídla jsem si pár návodů na www.youtube.com, osobně mi nejlíp vyhovuje kalíšek přehnout (viz foto níže) a postupně prsty zastrkat dovnitř. Je nezbytné se u toho dokonale uvolnit. Pak ještě prstem "projedu" obvod pro kontrolu, jestli se kalíšek dobře rozvinul po stěnách, pomůže to navíc i setřít z nich případnou krev, která před zavedením již začala stékat. Osobně vyjdu z wc nebo koupelny a už o kališku ani nevím.. :) Spodní prádlo ještě jistím látkovými "slipovkami". Ze začátku jsem jim moc nedůvěřovala kvůli propustnosti, ale tu maximálně jednu kapku vždy bez problémů zachytí, určitě však doporučuji pořídit si raději delší.

 

Vyjmutí provádím zasunutím tří prstů tak, aby uchopily spodní část kalíšku, současně tahám směrem "ven" a zároveň kalíšek zmáčknu, aby se uvolnil podtlak, snázeji se pak vyjme. Opět je nutné se řádně uvolnit. Obsah vyliju do wc nebo sprchového odtoku, kalíšek vypláchnu, vymyju mýdlem, opět složím a vsunu dovnitř.

 

 

Materiál, barva, balení

 

Kalíšek je vyroben z lékařského silikonu, který je velmi stálý. Preferovala jsem bezbarvý, abych se vyhnula zbytečným barvivám. V diskuzích psaly, že si stopku ze spodní části odstřihly, já to neudělala, protože můj Natur Cup má docela krátkou zakulacenou úchytku, která mi nikdy vevnitř nevadila a při odstraňování kalíšku mi vždy je nápomocna. Balení je moc roztomilé, dostanete k tomu látkový pytlíček na zavázání, takže po ukončení menstruace umyju, vyvařím a šup do pytlíčku k uskladnění do příště.. :)

 

Moje zkušenost a doporučení

 

Osobně můžu na 100% doporučit. Kalíšek používám už rok a již po půl roce jsem zcela přestala používat klasické vložky včetně slipovek. Menstruaci mám po porodu dost pravidelnou s jasnými příznaky, takže dokáži hned odhadnout, kdy už si kalíšek připravit a vyvařit. V momentě prvních kapek nasadím, přidám slipovou látkovku a už menstruaci nevěnuji téměř žádnou pozornost (samozřejmě cítím první den břicho).. Moje menstruace naštěstí není nijak silná, takže mám kalíšek zavedený docela dlouho. První dva dny, kdy mám krvácení nejsilnější, obvykle "vylívám" cca po 5ti hodinách. Kalíšek zavádím také na noc. Další dny už jej mívám od rána do večera, vyplachuji před spaním a pak ráno. Látkovou vložku k tomu přidávám vždy. O těch napíšu víc do samostatné recenze.

 

 

Malá komplikace

 

Kalíšek se dá samozřejmě měnit i na veřejných wc nebo v restauracích, atp., je to ale malinko komplikované, protože by se měl vždy alespoň vypláchnout vodou (doma vždy vymyji mýdlem). Výrobci doporučují nosit v kabelce malou láhev s vodou. Osobně doporučuji vždy pro jistotu "pořešit" ještě doma před odchodem a pokud není nutno, na wc raději nevylívat. Jednak se dá dost těžko zajistit čistota rukou a pokud nebudete v kabince s umyvadlem, budete se muset postavit a vyplachování provést do wc mísy, mezi čímž může dojít k potřísnění oblečení.

 

TIP:

Pokud budete muset celou záležitost přeci jen na veřejných toaletách provést, doporučuji si spodní prádlo vystlat toaletním papírem.

 

Jednou na kamarádčině svatbě jsem přestala vnímat čas a pak na wc zjistila, že již došlo k "naplnění" a většímu nasáknutí látkové slipovky. Neměla jsem žádnou láhev s vodou, tak jsem si šla nejdříve řádně umýt ruce a pak na vše sahala toaletním papírem, kalíšek vyjmula, vylila a vytřela také toaletním papírem.

 

 

 

Moje hodnocení

 

Jinak ale kalíšek můžu opravdu vřele doporučit. Nosení je velice pohodlné, nikde mě nic netlačí, je dokonce velmi snadně zapomenout, že ho máte.. :)

 

5/5